Przedsiębiorstwa lotnicze

Firmy przedsiębiorstwa lotnicze w Polsce są przedstawione na tej stronie. Użyj filtra, aby wyszukać żądane województwo lub branżę.

Producent
Województwo Wielkopolskie, Kalisz

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego jest przedsiębiorstwem polskiego przemysłu lotniczego od 1952 roku.

Projektowanie i produkcja silników lotniczych
Producent
Województwo Podkarpackie, Dębica

Zakład Narzędziowy „PZL-Dębica" w Dębicy jest samodzielnie działającą firmą od 1997 roku, wyodrębnioną z Wytwórni Urządzeń Chłodniczych „PZL-Dębica” w Dębicy.

Konserwacja i naprawa samolotów, Projektowanie i produkcja silników lotniczych, Projektowanie i produkcja podzespołów, urządzeń i części zamiennych do statków powietrznych
Producent
Województwo Lubelskie, Świdnik

Wszystko zaczęło się na początku lat 50-tych na Lubelszczyźnie. Na terenie Szkoły Pilotów Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej wybudowano zakłady lotnicze, których początkowo głównym przeznaczeniem była produkcja części do myśliwców MIG-15.

Projektowanie śmigłowców, Produkcja śmigłowców
Producent
Województwo Podkarpackie, Mielec

Polskie Zakłady Lotnicze należące do koncernu Lockheed Martin, to jeden z największych w Polsce producentów statków powietrznych, a także największy zakład produkcyjny LM poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Produkcja samolotów, Projektowanie śmigłowców, Produkcja śmigłowców
Producent
Województwo Pomorskie, Gdańsk

Demag- oznacza jakość bez kompromisów.

Projektowanie samolotów, Produkcja samolotów, Konserwacja i naprawa samolotów
Usługi
Województwo Podkarpackie, Świlcza

Firma szkoleniowa CDG oferuje takie usługi jak: szkolenia Rzeszów, szkolenia e-learningowe, monitoring funduszy pozyskiwanie dofinansowania na szkolenia.

Projektowanie samolotów
Producent
Województwo Mazowieckie, Warszawa

Atlas Copco Polska dostarcza szeroką gamę produktów dla wielu segmentów gospodarki takich jak: górnictwo, budownictwo oraz branże produkcyjne i technologiczne.

Konserwacja i naprawa samolotów
Producent
Województwo Śląskie, Drogomyśl

MSP ma w dorobu kilkadziesiąt zrealizowanych BSL - Bezzałogowych Statków Latających (od prototypów aż po produkcję seryjną) o masie startowej od 0, 5 kg do 150 kg. Odbiorcami naszych produktów są klienci z przemysłu obronnego, lotniczego i energetycznego. MSP to pierwsza polska firma, która zarejestrowała bezzałogowy samolot badawczy którego masa przekracza 25 kg w cywilnym rejestrze statków powietrznych ULC RP. Poza produkcją MSP oferuje usługi wykonywane z użyciem BSL (fotogrametria, obserwacja, monitoring, itp.). MSP projektuje i wytwarza we własnym zakresie układy autonomicznego sterowania, stabilizowane głowice i platformy dla sensorów oraz inne urządzenia z zakresu mechatroniki.

Projektowanie samolotów, Produkcja samolotów, Projektowanie i produkcja silników lotniczych
Usługi
Województwo Podkarpackie, Dębica

W roku 2009 uzyskaliśmy Certyfikat PART 145 tworząc koleją markę. Jako Royal-Star Service - świadczymy usługi w zakresie obsługi statków powietrznych, polegające na wykonywaniu modyfikacji, remontów i napraw samolotów i ich komponentów.

Konserwacja i naprawa samolotów
Producent
Województwo Mazowieckie, Warszawa

Dziś PZL Warszawa-Okęcie wchodząc w skład AIRBUSA jest spółką, która projektuje, buduje, obsługuje i eksploatuje samoloty z doskonałością i pasją oraz zapewnia znakomite usługi inżynieryjne, konserwacyjne i lotnicze. Przez fabryczne hale PZL przewinęły się wszystkie niemal samoloty jakie były produkowane w Polsce.

Projektowanie samolotów, Produkcja samolotów, Konserwacja i naprawa samolotów
Możesz dodać producenta do naszej strony za darmo.
Wybór według parametrów
Wyszukiwarka